Úvod > O nás > Aktuality > CIB GROUP se ohradila proti omylům ministra Zaorálka

CIB GROUP se ohradila proti omylům ministra Zaorálka

CIB GROUP se ohradila proti omylům ministra Zaorálka
28.06.2017

Skupina CIB GROUP zaslala ministru zahraničních věcí Lubomíru Zaorálkovi dopis, ve kterém se ohrazuje proti omylům uvedeným v souvislosti s prodejem bytů v Praze – Písnici na jeho dnešní tiskové konferenci.  Byty nabyla CIB GROUP prostřednictvím své dceřiné firmy CIB RENT PÍSNICE s. r. o. od společnosti ČEZ ve veřejném výběrovém řízení.

DOPIS PANU MINISTROVI KE STAŽENÍ

„Na rozdíl od případu OKD, který pan ministr uváděl na tiskové konferenci, jsme byty nedostali jako ,bonus̕, ale řádně vysoutěžili a zaplatili za ně téměř 1, 3 miliardy korun. Jen na daních z příjmu námi ovládaných firem jsme za posledních 5 let zaplatili České republice 66 miliónů korun,  a proto se nás hluboce dotýká tvrzení o ,odplouvání bytů do daňových rájů̕. I v médiích jsme zveřejnili, že vlastníky společnosti jsou Alois Přibyl a Pavel Španko. Panu ministrovi jsme na jeho přání připraveni dokázat to i písemně“, říká Dušan Koňařík, statutární ředitel společnosti. 

Dopis podle něj vyjádřil i znepokojení nad tím, že návrhy na faktické vyvlastnění řádně nabytého majetku nepřichází jen od, extrémními názory proslulé, komunistická poslankyně, ale i od člena vlády nyní i volebního lídra jedné z našich největších demokratických stran.

CIB GROUP znovu zopakovala, že nikdo, kdo je a byl ve vedení CIB GROUP, v tzv. „kauze ugandských zlatých dolů“ nikdy souzen nebyl. Vysvětlila také ministru Zaorálkovi, že nabídka, kterou dostávají nájemníci, jimž vypršela smlouva na dobu určitou, je výrazně pod výší nájemného obvyklého v této oblasti. Vyjma velmi velkých bytů (nad 80 m2) nepřesahuje 10 000,- Kč měsíčně. „Domníváme se, že řada Vašich voličů by, vzhledem k tomu, jaké nájmy musí platit, podobné podmínky bydlení v Praze považovala za vysoce nadstandardní,“ píše se v dopise.

CIB GROUP také zdůraznila, že všechny její domy v Praze, Liberci, Hrádku nad Nisou jsou již zmodernizovány a rekonstruovány. Spokojenost nájemníků dokazuje nejlépe dlouhodobá obsazenost rezidenčních nemovitostí CIB GROUP, která se přibližuje 100 %. Ve všech společností vlastněných bytech jsou nájmy pod průměrem trhu v dané lokalitě. V této souvislosti navrhla firma ministru zahraničí exkurzi po, jím samotným vybrané lokalitě, ve vlastnictví CIB GROUP.

„Musíme ovšem konstatovat, že nás velice mrzí, že tyto informace jste si nezjistil ještě před tím, než jste uvedl mylné údaje na Vašem tiskovém brífinku...Od Vás, jako vrcholného politika, bychom očekávali, že se nás zeptáte na náš pohled na tak citlivou věc, jakou je miliardový obchod se společností s většinovým podílem státu. Rádi bychom Vám tyto informace poskytli a odpověděli na všechny Vaše dotazy a pochybnosti,“ píše se v závěru dopisu.

CIB GROUP, a.s.
Ing. Dušan Koňařík, statutární ředitel

Kontakt pro média:

Tiskový mluvčí CIB GROUP, a.s.
Vojtěch Meravý, mob. 735 191 108

O CIB GROUP

CIB GROUP je českým investorem realizujícím své aktivity na českém trhu s nemovitostmi. Věnuje se činnostem spojeným se správou a pronájmem vlastních rezidenčních a administrativních budov v hlavním městě i regionech. Stěžejní strategií v oblasti nájemního bydlení je rozšiřování bytového fondu a jeho následná rekonstrukce vedoucí ke zvýšení kvality bydlení.