Úvod > O nás > Aktuality > CERTIFIKÁT BREEAM PRO BALABENKU

CERTIFIKÁT BREEAM PRO BALABENKU

CERTIFIKÁT BREEAM PRO BALABENKU
30.04.2020

Administrativní budova Balabenka Office Building získala certifikát BREEAM In-use v hodnocení „Very good“.


BREEAM (Building Research Establishment Environmental Asessment Method) je metoda pro hodnocení kvality budov. Zaručuje vysoký standard osvědčených postupů v oblasti udržitelnosti a stala se de facto měřítkem pro rozpoznání kvality budovy v rámci životního prostředí.

Hodnocení úrovně projektu, konstrukce a užívání budovy podle certifikace BREEAM se provádí na základě stanovených měřítek kvality. Tato měřítka představují širokou škálu hodnocení kritérií a kategorií od spotřeby energie po ekologická hlediska. Zahrnují zejména aspekty týkající se úspory energie, hospodaření s vodou, požadavků na kvalitu vnitřního prostředí (zdraví a tepelná pohoda), znečištění okolí vlivem provozu budovy, dopravy uživatelů do budovy, použití stavebních materiálů, nakládání s odpady, ekologie a provozu budovy.

BREEAM je světově nejrozšířenější systém hodnocení vlivu staveb na životní prostředí. Jelikož se jedná o mezinárodní standard, zahraničním společnostem, našim nájemníkům, umožňuje jednoduchou orientaci v kvalitě nabízených prostor.

CERTIFIKÁT KE STAŽENÍ